Sun of Art o.p.s.
Havlíčkova 305
27601 Mělník
+420 722 955 540
Sdílej!

Duo - Bach versus 21.století

Ukázka z koncertu Bach versus 21.století - video Mělníček TV

Duo - Bach versus 21.století
Koncert Bach versus 21. století je připomenutím letošního výročí Johana Sebastiana Bacha a propojením staré a soudobé hudby. Dává posluchačům možnost srovnání staré a soudobé hudby, jakým vývojem hudba prošla a co vše na tento vývoj mělo vliv.
Na koncertě zazní dílo J. S. Bacha, Bohuslava Martinů, F. Kreislera, O. Štochla a Jakuba Gyönyöra, studenta skladby na konzervatoři v Brně, ve třídě Pavla Zemka – Nováka. Ke skladbě Jakuba Gyöngyöra – Erinnerung / Vzpomínka byla vytvořená umělecká počítačová animace, kterou vytvořila Veronika Bajerová studentka umění a designu. Ke skladbě …okamžik před tím vytvořil animaci mělnický animátor Martin Šváb.
Skladby s animací měly premiéru na úspěšném koncertě v Masných krámech v Plzni v rámci projektu Barvy hudby. Animace přibližují soudobou hudbu i nezkušenému posluchači a podporují její vnímání a pochopení.

Dramaturgie koncertu:
Johan Sebastian Bach - Koncert a moll pro housle a klavír
Johan Sebastian Bach – Francouzská suita pro klavír sólo
Bohuslav Martinů - Česká rapsodie
Fritz Kreisler - Recitativ a Scherzo Caprice
Fritz Kreisler - Čínský tamburín
Jakub Gyöngyör – Erinnerung / Vzpomínka
Ondřej Štochl - …okamžik před tím

Hrají:
Viktor Mazáček – housle
Vystudoval housle ve třídě Jaroslava Štětiny a AMU u profesora Ivana Štrause. Od roku 1994 je členem skupiny 1. houslí České filhramonie. Spolupracoval s mnoha renomovanými tělesy, jako je např. Sukův komorní orchestr. Dále spolupracuje s ansámbly KONVERGENCE, Camerata Bohemica a dalšími. Také je koncertním mistrem Komorního orchestru Dvořákova kraje.

Eva Hutyrová klavír
Absolventka konzervatoře v Brně a HAMU v Praze u prof. Emila Leichnera, laureátka řady klavírních soutěží (Concertino Praga, Smetanovská klavírní soutěž a další). Je členkou souborů jako KONVERGENCE A Fortyfingers


Adresa:
SUN OF ART o.p.s.

Havlíčkova 305
Mělník
276 01

IČ: 26642611
Kontakt:
Telefon:

Kancelář:
+420 722 955 540


E-mail:
laubova.j@seznam.cz
Sociální síť:
Sun of Art na Facebooku
Mapa: