Sun of Art o.p.s.
Havlíčkova 305
27601 Mělník
+420 722 955 540
Sdílej!

Koncert komorní hudby


Koncert komorní hudby

Kruh přátel hudby Mělník a Českobratrská církev evangelická Mělník si vás dovoluje pozvat na 

Koncert komorní hudby 

který se uskuteční 17. května 2017 v mělnickém evangelickém kostele od 19.00

Na koncertě se představí hobojista Jan Thuri a violoncellista Ondřej Michal, kteří představí díla Paula Wranitzkého, Geroga Freidricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha a Benjamina Brittena.

PROGRAM KONCERTU

Paul Wranitzki

Duo G Dur pro hoboj a violoncello

I. Allegro, II. Andante, III. Allegro


Georg Friedrich Händel

Sonáta pro hoboj g moll, op. 1., č. 6

I. Larghetto, II. Allegro, III. Adagio, IV. Allegro


Johann Sebastian Bach

Suita č. 1 pro violoncello, BWV 1007

I. Prelude, II. Allemande, III. Courante, IV. Sarabande, V. Menuet I, VI. Menuet II, VII. Gigue


Benjamin Britten

Šest metamorfóz podle Ovidia pro hoboj

I. Pan, II. Phaeton, III. Niobe, IV. Bacchus, V. Narcissus, VI. Arethusa


Paul Wranitzki

Duo F Dur pro hoboj a violoncello

I. Moderato, II. Andante, III. Allegro non troppo


Jan Thuri - hoboj

narozen 29. 11. 1975 v Praze, pedagog hobojové a komorní hry na Pražské konzervatoři od svých devětadvaceti let. Je vyhledávaným sólovým a komorním hráčem. Po absolvování Pražské konzervatoře u svého otce F. X. Thuriho završil svá studia v holandském Utrechtu ve třídě Ernesta Rombouta a na Ostravské Univerzitě ve třídě Dušana Foltýna. Během svých studií získal řadu ocenění na zahraničních soutěžích (Francie, Velká Británie, Japonsko). Zúčastnil se mistrovských kurzů u J. L. Capezzaliho, M. Bourgue a J. Guicharda .

Spolupracuje s předními domácími i zahraničními orchestry. Nahrává pro Český rozhlas, Radio France a pro britskou BBC nahrál hobojový koncert D Dur Richarda Strausse v přímém přenosu. 

V roce 2000 založil komorní soubor Thuri Ensemble, se kterým aktivně koncertuje doma i v zahraničí. Mimo to je také členem mnoha dalších komorních souborů, především se však angažuje u dechového souboru Trio DuBois.

Mimořádně pestrý repertoárový rejstřík Jana Thuriho zahrnuje výběr skladeb všech stylových období, včetně soudobých i avantgardních a je vyhledáván k interpretaci premiérových skladeb známých českých i světových soudobých skladatelů. 

K jeho nejzásadnějším počinům z poslední doby patří souborná nahrávka otcových koncertů pro hoboj a orchestr. 

Jan Thuri je oficiálním firemním hráčem hobojů společnosti Marigaux-Paris .


Ondřej Michal - violoncello

Absolvoval pražskou konzervatoř u prof. J. Kulhana, člena Panochova kvarteta. Dále studoval u prof. V.Jírovce při studiu  Pedagogické fakulty UK. Ve hře na barokní violoncello se zdokonalil na různých interpretačních kurzech u (I. Hubatscheka, D.Yedon, Florilegium a další).

V roce 1995 začal spolupracovat s ansámblem specializovaným na autentickou interpretaci barokní hudby Capella Academicca, s nímž se zúčastnil např. provedení Purcellovy opery Dido a Aeneas v barokním divadle v Litomyšli či oper G. F. Händela L. C.Silla, Rodrigo a Il pastor fido v zámeckém divadle Český Krumlov a opery Imeneo v rámci festivalu Pražské Jaro 1998.

Od této doby pravidelně vystupuje s českými ansámbly zaměřující se na provozování staré hudby. Spolupracoval mimo jiné se soubory Capella Regia, Collegium Marianum , 

Musica Florea,  Camerata Nova, Collegiem Quotlibet Jiřího Stivína, Quartetto Quadrifolio  a Temperament 430, zaměřující se na komorní hudbu klasicismu,  a dalšími.

Je zakládajícím členem instrumentálního  souboru Hipocondria Ensemble, se kterým nahrál výběr skladeb J. A. Plánického z díla Opella Eclesiastica. Za svoji nahrávku s kompletním dílem skladatele Bohuslava Matěje Černohorského obdržel soubor mj. nejvyšší ohodnocení (5 ladiček) od prestižního francouzského odborného měsíčníku Le Diapason a kladnou kritiku v německém časopise Toccata. 

V posledních letech ansámbl též intezivně spolupracuje s okruhem tanečníků, zabývajících se historickým tancem v programu „Segreto“ při „Bohemia Carnevale Praha“ v prostorách paláců Clam-Gallas a Colloredo-Mansfeld.


Na tomto koncertě budou pro zájemce k dispozici přihlášky na koncertní sezónu 2017/2018. Členství nových i stávajících členů bude možné zaplatit hotově na koncertě nebo převodem na účet (další informace na tel. čísle 722955540 nebo emailu: info@sunofart.cz

Adresa:
SUN OF ART o.p.s.

Havlíčkova 305
Mělník
276 01

IČ: 26642611
Kontakt:
Telefon:

Kancelář:
+420 722 955 540


E-mail:
laubova.j@seznam.cz
Sociální síť:
Sun of Art na Facebooku
Mapa: