Sun of Art o.p.s.
Havlíčkova 305
27601 Mělník
+420 722 955 540
Sdílej!

Smyčcové kvartety Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka


Smyčcové kvartety Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka
Kruh přátel hudby Mělník vás srdečně zve na: 
"Smyčcové kvartety Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka" v podání Českého filharmonického kvarteta.
Dne 11. 5. 2016, 19:30 v Masarykově kulturním domě Mělník

Program:
Bedřich Smetana - smyčcový kvartet e moll "Z mého života"
Leoš Janáček - Po zarostlém chodníčku

České filharmonické kvarteto vzniklo v roce 2000 z iniciativy členů České filharmonie Zuzany Hájkové, Jiřího Posledního a Jakuba Dvořáka. Výborné individuální dispozice všech hráčů a jejich dlouholeté zkušenosti v komorní hře jsou velkým vkladem pro prvotřídní interpretaci české i světové hudby. Zvuk kvarteta, který je typický pro českou kvartetní školu, je vysoce ceněn odbornou kritikou.Kvarteto vystupuje pravidelně v komorních cyklech České filharmonie, na festivalech a v koncertních řadách Kruhů přátel hudby po celé České republice a v zahraničí (Velká Británie, Lucembursko, Německo, Japonsko). Kvarteto se také podílelo na japonském projektu Terapie Mozartem, v rámci kterého nahrálo řadu Mozartových komorních skladeb. V minulosti těleso natočilo komplet 4 CD Mozartových ‚Haydnovských‘ a ‚Pruských‘ kvartetů pro Octavia Records a v září 2013 kvarteto absolvovalo dvoutýdenní turné po Japonsku. Od roku 2014 je novým primáriem kvarteta houslista Štěpán Pražák a v roce 2015 vystřídal Zuzanu Hájkovou na pozici druhých houslí Viktor Mazáček.

Štěpán Pražák – 1. housle
Absolvent plzeňské konzervatoře u Radky Beranové a Romana Fedčuka. Již během studia na konzervatoři spolupracoval jako sólista s orchestrem Divadla J.K.Tyla v Plzni. Byl účastníkem mnoha domácích i zahraničních mistrovských kurzů a také je laureátem národních i mezinárodních soutěží. V rámci abonentních cyklů se představil publiku za doprovodu řady českých profesionálních orchestrů a jako sólista se zúčastnil domácích i zahraničních festivalů. Spolupracuje také se souborem Musica Bohemica a na svých sólových koncertních turné po Evropě spolupracuje s ruským pianistou Michaelem Kravtchinem. Od roku 2009 je hostujícím koncertním mistrem Orchestra Mitteleuropea di Udine v Itálii. Od roku 2014 je primáriem Českého filhamonického kvarteta.
 Viktor Mazáček – 2. housle
Vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Jar, Štětiny a AMU u profesora Ivana Štrause, Od roku 1994 je členem skupiny 1. houslí  České filharmonie. Spolupracoval již s mnoha renomovanými ansámbly, jako jsou například Sukův komorní orchestr. Dále spolupracuje s ansámbly Konvergence, Camerata Bohemica a dalšími. Je koncertní mistr Komorního orchestru Dvořákova kraje. 
Jiří Poslední – viola 
Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof. J. Zíky a komorní hru u J. Vlacha a V. Moučky z legendárního Vlachova kvarteta. Je vyhledávaným komorním hráčem a účinkoval mimo jiné v souborech Šroubkovo kvarteto, Joseph trio a Pražští barokní sólisté. Již šestým rokem vyučuje na kurzech komorní hudby Ameropa v Praze. Od roku 1997 je členem violové skupiny České filharmonie
Jakub Dvořák – violoncello
Ve svých deseti letech se stal soukromým žákem prof. Mirko Škampy. Po ukončení studia na gymnáziu byl přijat na pražskou Akademii múzických umění, kde v roce 1990 pod vedením doc. Rudolfa Lojdy absolvoval. Již od svých studentských let spolupracoval s řadou komorních orchestrů a souborů (Pražský komorní orchestr, Concertino notturno Praha, Joseph trio). Od roku 1997 je členem violoncellové skupiny České filharmonie.  V současné době se intenzivně věnuje práci Českého filharmonického kvarteta. Je také členem komorních souborů Virtuosi di basso a Musica gaudeans.

Adresa:
SUN OF ART o.p.s.

Havlíčkova 305
Mělník
276 01

IČ: 26642611
Kontakt:
Telefon:

Kancelář:
+420 722 955 540


E-mail:
laubova.j@seznam.cz
Sociální síť:
Sun of Art na Facebooku
Mapa: